O webu

uArt_logo

Web μArt.cz se zaměřuje hlavně na zajímavé články, návody a projekty ze světa open-hardware. Také se zde objevují některé zajímavé obvody a součástky a občas i teorie a základy elektroniky.

μArt je one-man-show, což znamená že články články tvoří jeden člověk — Vlastimil Slinták. Můj email, na který mi můžete posílat nápady, zajímavé projekty, upozornění na chyby, ale i kritiku je slintak@uart.cz. Své názory ventiluji také na twitteru @vascocz.

Nejčastěji zde probíraným tématem je Arduino a jeho rozšíření (nazývané shieldy). Pro začátečníky ve světě Arduina nebo mikrokontrolérů obecně je zde seriál Arduino základy, který sice nevychází nijak pravidelně a téma neprobírá popořadě, ale je dobrým místem, kam by se měl začátečník podívat.

Pro úplné začátečníky v elektronice nebo studenty, které tíží domácí úkoly je zde mini seriál analýza obvodů, který se snaží popsat základní metody pro analýzu elektrických obvodů. Toto téma je ovšem jen okrajové, a proto se v tomto seriálu objevují články jen výjimečně.

Na závěr bych vás chtěl pozvat ke sledování některého sociálního profilu tohoto webu. Tam se objevují odkazy na aktuální články a občas i odkazy a zajímavosti z jiných webů.