Objednávka ZigBee modulů

ZigBee modul SZ05 s SMA konektorem.
ZigBee modul SZ05 s SMA konektorem.

Již nějakou dobu se zajímám o ZigBee standard a chtěl bych si vyzkoušet jeho možnosti. Plánuji během týdne (maximálně 10 dnů) udělat objednávku ZigBee modulů z Činy a tímto článkem, nabízím případným zájemcům, možnost objednat si tyto moduly zpolečně se mnou. V případě zájmu mi, prosím, napište email s počtem kusů a vaší adresou.

Cena a poštovné

Aktualizace 21.10.2012:
Dorazilo mi prvních pár modulů. Cena za jeden modul je 460 korun. Zatím je testuji a zkouším jak fungují, ale už teď mohu říct, že je to hračka pro pokročilejší. Pokud byste měli zájem o dva-čtyři kusy, ozvěte se mi na email.

Moduly SZ050 – ZigBee

Tyto moduly pracují na frekvenci 2,4 GHz a implementují standard 802.15.4 a ZigBee. Komunikační rozhraní je UART a napájení 5V, takže modul lze jednoduše připojit k Arduinu nebo libovolnému mikrokontroléru s UART rozhraním. Stejně tak jej můžete připojit k UART převodníku a připojit přímo k PC, kde můžete ke komunikaci použít např. HyperTerminal nebo jiný program.

Bezdrátový dosah je maximálně 200 m při přímé viditelnosti (anténa je v ceně), citlivost přijímače je až -92 dBm, vysílací výkon je 3 dBm. Maximální odebíraný proud je 50 mA.

V jedné síti může operovat více jak 2 moduly (maximální počet je teoreticky 65 535), každý modul ma svoji unikátní 2 bajtovou MAC adresu, která lze libovolně nastavit. V takovém případě je nutné, aby jeden modul vystupoval jako koordinátor sítě a zbylé pak jako koncové body nebo routery (to je zvláštní mód, ve kterém modul přijímá a přeposílá zprávy dál, tím vzniká síť typu mesh a celkový dosah se může mnohonásobně zvětšit.

Zde přikládám dokumentaci k modulu, kterou jsem obdržel od výrobce – datasheet. Přesné označení modulů, které budu objednávat je SZ05-STD-SMA-TTL-5.

Závěr

Ještě jednou připomínám – v případě zájmu mne kontaktujte na emailu slintak(at)uart(dot)cz. Napište mi počet kusů a vaši adresu.

Objednávku udělám do 10 dnů (to znamená do 8. srpna 2012). Předpokládám, že balíček dorazí z Číny do týdne a hned poté bych se všem ozval.

Sám jsem na moduly zvedavý. Ještě jsem se ZigBee nedělal, takže už se těším :)